Płyny i kostki do zmywarki

W przypadku zmywania w zmywarce, podobnie jak w przypadku tradycyjnego mycia naczyń musimy używać odpowiednich środków czystości. W przypadku tradycyjnego zmywania jest to najczęściej jeden z płynów do naczyń reklamowanych w telewizji. Korzystając ze zmywarki nie używamy płynów do mycia naczyń lecz specjalnych proszków bądź tabletek.

Korzystając ze zmywarki używamy trzech rodzajów środków, aby nasza zmywarka spełniała swoje zadanie. Jest to sól do zmywarek, płyn nabłyszczający oraz tabletki z środkiem usuwającym zabrudzenia.

Sól jest umieszczana w specjalnym pojemniku znajdującym się w zmywarce. Należy pamiętać, o jej systematycznym uzupełnianiu. W większości modeli zmywarek występuje specjalna lampka kontrolna, ostrzegająca nas o zużyciu całego zapasu soli. Sól ma na celu ochronę zmywarki. Zmiękcza ona wodę, dzięki czemu przeciwdziała osadzaniu się kamienia na częściach zmywarki jak i na naczyniach.

Płyn nabłyszczający sprawia, iż na naczyniach nie powstają zacieki. Używanie płynu nadaje naszej zastawie połysk i przyspiesza proces wysychania. Głównym celem używania tego rodzaju płynu, jest poprawa walorów estetycznych naszych naczyń, które po zmywaniu w zmywarce wyglądają jak te na sklepowych wystawach.

W każdym procesie zmywania musimy również pamiętać o użyciu tabletek bądź proszku do mycia. Detergenty te usuwają zanieczyszczenia oraz pozostałości jedzenia znajdujące się na talerzach i sztucach. Niektóre środki posiadają również specjalne składniki chroniące elementy ze stali, dzięki temu nasze noże, łyżki i widelce jeszcze dłużej będą wyglądały jak nowe.