Wymiary zmywarki

W projektach mieszkań czy też w przypadku niedużych domów, kuchnia zazwyczaj ma niewielkie wymiary w celu maksymalnego powiększenia salonu czy pokoju dziennego. W wielu domach kuchnia ma minimalne wymiary konieczne do wstawienia kilku szafek, kuchenki i lodówki. Niewielka ilość miejsca może się okazać nie lada problemem, w momencie gdy będziemy chcieli dokupić dodatkowy sprzęt AGD. Z tego powodu wymiary zmywarki są bardzo ważnym elementem, na który szczególnie powinniśmy zwrócić naszą uwagę. Może bowiem się okazać, że zakupiony sprzęt po prostu nie zmieści się do naszej kuchni. Oczywiście istnieje możliwość zwrócenia zakupionego towaru do sklepu, lecz po co przysparzać sobie dodatkowych kłopotów skoro możemy zmierzyć naszą kuchnię i ocenić jakie wymiary urządzenia będą optymalne.

Wysokość zmywarki w większości wypadków jest jednakowa i wynosi 85 cm. Jest to standardowa wysokość blatów szafek, więc ten wymiar nie powinien być problemem. Inna sytuacja ma miejsce jeśli nasze meble kuchenne były wykonywane na zamówienie i wysokość szafek kuchennych nie jest standardowa. W takiej sytuacji może się okazać, że blat zmywarki będzie na wyższym poziomie niż blat szafek. Taka sytuacja ma jednak miejsce niezwykle rzadko, gdyż w większości wypadków klienci zwiększają wysokość szafek, a nie je obniżają więc zawsze pod zmywarkę możemy podstawić np. jakąś płytę dzięki, której wysokość blatu zmywarki będzie taka sama jak pozostałych szafek.

Częstym problemem jest również szerokość urządzenia. W sklepach możemy znaleźć zmywarki o trzech szerokościach;  45, 55 oraz 60 centymetrów. Decydując się na większe urządzenie, pamiętajmy najpierw sprawdzić czy aby na pewno zmieści się ono w naszej kuchni.